DEKAN

 

 

2011 yılında kurulan THK Üniversitesi İşletme Fakültesi, sektörün talep ettiği yönetici ve ara eleman düzeyinde uygun nitelikli personel yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Fakültemiz modern derslikleri, konferans salonu ve akademik kadrosuyla çağın gerektirdiği yüksek kalitede eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

Fakültemiz bünyesinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi ile geleceğin yönetici ve akademisyen adaylarının yetiştirmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz yurtdışı değişim programları ile eğitim öğretim hayatlarının yabancı üniversitelerden birisinde devam edebilirler. Öğrencilerimiz Fakültemizde çift anadal ve yandal eğitim görme imkanına sahiptirler. Fakültemizde eğitim İngilizce-Türkçe olmakla birlikte seçmeli olarak İspanyolca, Almanca ve Rusça dersleri öğretilmektedir.

Kısa geçmişine rağmen fakültemizin yaptığı bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetler, uluslararası ilişkiler övgüyle bahsedilmesi gereken birkaç örnektir. Fakültemiz akademik ve idari personeli ile birlikte gerek akademik alanlarda gerekse ekonomik, sosyal ve kültürel etkinliklerde yeniliklere açık bakış açısıyla sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren bir Fakülte olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Öğrencilerin fakültemizden alacakları eğitim ve donanımı başta Türkiye olmak üzere tüm insanlığın faydasına kullanacaklarına ve Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmak için candan çalışacaklarına olan inancım tamdır.

İşletme Fakültesi Dekanı