Preaload Image

Bölüm Hakkında

 
Giderek liberalleşen iktisat politikaları sonucunda oldukça artan küresel mal ve sermaye hareketleri ve bunların yönetimi, ülkeler için ticari başarıların ve rekabetçi avantaj sağlamanın en önemli unsuru haline gelmiştir. Ticaret ve yatırımda sınırların ortadan kalktığı adeta global köy haline gelen dünya ekonomisinde mal ve sermaye hareketlerinin doğasını anlamak, finansal enstrümanları etkin ve verimli bir şekilde kullanmak, yapı içerisinde bulunan ulusal ve uluslararası örgütlerin işlevlerini kavrayarak yönetimsel stratejiler geliştirmek her örgüt ve ülke ekonomisi için hayati önem taşımaktadır. Yatırım konusunda cazibe merkezi haline gelen ülkemizde uluslararası ticaret ve finans alanında yetişmiş nitelikli insan kaynağına eskiye nazaran daha fazla ihtiyaç vardır ve olacaktır.

Ankara’da lisans eğitimi düzeyinde bir ilk olacak olan THK Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü sektöre yönelik güncel ders müfredatı, alanında uzman akademik kadrosu ve başkent Ankara’nın kamu ve özel kurum merkezi olması avantajıyla bu ihtiyacı giderme misyonunu üstlenmiştir. İngilizce hazırlık yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler, takip eden iki yılda işletmeye giriş, hukuka giriş, iktisada giriş gibi derslerle atılan entelektüel zemin üzerine son iki yılda alacakları uzmanlık dersleri ve istedikleri alana yönelik seçmeli dersleriyle profesyonel yeteneklerini inşa edeceklerdir. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde her yıl gerçekleştirilen Ulusal Lojistik Zirvesi, iki yılda bir gerçekleştirilen Uluslararası Havacılık Konferansı ve akademik yıl içinde düzenlenen seminerler aracılığıyla öğrencilerimiz sektör profesyonelleriyle bir araya gelme şansına sahip olacaklardır. Üniversitemiz, 90’dan fazla ülkeden gelen öğrencilere eğitim vermektedir. Bu sayede öğrencilerimiz daha mezun olmadan uluslararası arkadaşlıklar ve gelecekleri için bağlantılar kurma fırsatını yakalayacaklardır.

2015-2016 akademik yılında eğitim vermeye başlayacak olan THK Üniversitesi, Uluslararası Ticaret ve Finans Lisans Bölümü geleceğin nitelikli, donanımlı, vizyoner ve günümüzün en kritik kaynağı olan bilgiye hızlı bir şekilde ulaşan, doğru analiz eden ve doğru kararlar veren ticaret ve finans uzmanlarını yetiştirmek adına yola çıkmış bulunuyor. Arkasında 1925 yılında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türk Hava Kurumu’nun tecrübe ve birikim mirasını barındıran THK Üniversitesi, sizleri ülke faydasını birincil amaç edinmiş, geleceğin ticaret ve finans profesyonelleri olmaya davet ediyor.